Reklama
Reklama

Rozpoczyna się Pyrkon 2010!

fot. Łukasz
fot. Łukasz

Pyrkon to ogólnopolski zjazd fanów fantastyki, który każdego roku odbywa się w Poznaniu. Jest to największa tego typu impreza w kraju. Rozpocznie się dziś o 16 i potrwa do niedzieli.

Konwent odbywa się w czterech budynkach na poznańskim Dębcu:

- w Szkole Podstawowej nr 21, ul. Łozowa 77 (budynek główny)
- w Gimnazjum nr 43, ul. Łozowa 53
- w Zespole Szkół Licealno Technicznych, ul. 28 Czerwca 1956r. 352/360
- w Hotelu Cezamet, ul. Łozowa 78

Na Pyrkonie spotykają się ludzie, którzy interesują się fantastyką w różnych wymiarach - od literatury, przez film, do wszelkiego rodzaju gier. Dlatego nie może tu zabraknąć spotkań z autorami fantastycznych powieści, sesji RPG, udostępniania gier planszowych, a także konkursów tematycznych z nagrodami. Jak przyznają organizatorzy - na Pyrkonie żadna dziedzina fantastyki nie jest dyskryminowana. Każdy z fanów znajdzie tu coś dla siebie.

Podczas zjazdu w budynku szkoły podstawowej odbędzie się giełda różności: można tu odwiedzić m.in. stoiska księgarń, wydawnictw, specjalistycznych sklepów, twórców gier planszowych, a także pasjonatów mangi i anime.

Za trzydniową akredytację na konwent zapłacimy 30 złotych. Jednodniowa wizyta to koszt od 10 złotych (w niedzielę) do 20 złotych (w sobotę). Niepełnoletni muszą przy stoisku akredytacyjnym okazać zgodę rodzica lub opiekuna na udział w wydarzeniu. Dokument do pobarania na stronie www.pyrkon.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro