Reklama
Reklama

Komorze: Wielkopolska policja pomoże rannym funkcjonariuszom

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu przekazał w czwartek wsparcie finansowe dla policjantów z Jarocina, którzy dwa dni temu zostali oblani łatwopalną cieczą i podpaleni podczas asysty komorniczej. Komendant zapewnił funkcjonariuszy, że zarówno dla nich jak i ich rodzin, będzie kierowana każda niezbędna pomoc.

W czwartek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, komendant spotkał się z rannym funkcjonariuszem. Sierż. Nikodem Hojak przyjął osobiste podziękowania i wyrazy uznania. Komendant przekazał także wsparcie finansowe dla obu funkcjonariuszy, związane z ich leczeniem. Jednocześnie zapewnił o dalszej pomocy. Podziękowania złożone zostały także na ręce podinsp. Krzysztofa Rzepczyka - Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Drugi z poszkodowanych policjantów nadal przebywa w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej. Wczoraj komendant spotkał się z nim osobiście.

Sprawcą podpalenia był 47-letni mieszkaniec Komorza. Oblał funkcjonariuszy substancją łatwopalną oraz ich podpalił, ponieważ nie chciał oddać komornikowi swojego starego poloneza. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro