Reklama
Reklama

Budynek MOPR-u zajmie uczelnia wyższa?

fot. Arkadiusz Michalak

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie straci swoją siedzibę na Starym Mieście - donosi Polska Głos Wielkopolski. Powodem jest fakt, że budynkami interesuje się jedna z prywatnych uczelni wyższych. Nowe budynki są potrzebne do poszerzenia ich bazy dydaktycznej.

Z budynkami MOPR-u na Starym Mieście sąsiadują z budynkiem Wyższej Szkoły Bankowe. Placówka ta chce poszerzyć swoją ofertę a tym samym pozyskać większa liczbę studentów. Do tego potrzebne jest jednak odpowiednie zaplecze dydaktyczne. WSB potrzebuje więc nowych budynków.

Według informacji umieszczonych w gazecie, MOPR nie wyklucza wyprowadzki. Ważna jest jednak lokalizacja nowych pomieszczeń oraz ich standard. Miejski Ośrodek nie może być bowiem narażony na dodatkowe koszty związane z remontem budynku. O odpowiednie lokale musi zadbać Zarząd Komunalnych Zakładów Lokalowych. Współfinansować zagospodarowanie nowych lokali dla MOPR-u musi WSB.

Budynek dla MOPR-u musi mieć co najmniej 450 metrów kwadratowych powierzchni i musi znajdować się w ścisłym centrum miasta tak, aby każdy miał do niego łatwy dostęp.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro