Reklama

Twórca 'Rewersu' nakręci film o festiwalu Malta

fot. Łukasz Jachimowicz
fot. Łukasz Jachimowicz

Borys Lankosz nakręci film dokumentalny o Festiwalu Teatralnym Malta - podał portal e-teatr. Ekipa filmowa będzie obserwować festiwal przez dziesięć dni. Ponadto, podczas tegorocznej edycji festiwalu, zaplanowano badania wpływu kulturalnego wydarzenia na nasze miasto.

Borys Lankosz to reżyser filmowy, autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. W 2001 roku zrealizował swój pierwszy film dokumentalny "Rozwój". Został za niego nagrodzony na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie i San Francisco. Został obsypany nagrodami na swój ostatni film, którym jest "Rewers".

Film zostanie nakręcony podczas tegorocznego festiwalu. Zaplanowano dziesięć dni zdjęciowych. Zdjęcia zostaną uzupełnione o materiały archiwalne z poprzednich edycji festiwalu.

Tegoroczny maltafestival Poznań 2010 poświęcony będzie kulturze i teatrowi flamandzkiemu. Poruszane będą także tematy wykluczenia społecznego oraz problemów między Europą a Azją. Najdroższe bilety na przedstawienia będą kosztować 35 zł. Bilet na koncert w Arenie poświęcony pamięci Jacquesa Brela będzie kosztować od 90 do 150 zł.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro