Reklama
Reklama

3.Poznań Półmaraton już w najbliższą niedzielę

Niedziela, 28 marca, godzina 10.00 - na starcie 3. Poznań Półmaratonu stanie rekordowa liczba biegaczy.

Na początek ważne przypomnienie dla uczestników tegorocznego biegu: weryfikacja zawodników i tym samym odbiór pakietów odbędzie się w biurze zawodów przy ul. Krańcowej 98 w Poznaniu w dniach:

· 26 marca (piątek): 10:00 - 20:00

· 27 marca (sobota): 09:00 - 21:00

· 28 marca (niedziela) odbiór pakietu nie będzie możliwy

Istotne jest także to, że zgodnie z decyzją Dyrektora Półmaratonu został przesunięty ostateczny termin uiszczenia opłaty startowej, której dokonać będzie można 26 i 27 marca (dotyczy tylko zapisanych osób).

Już o 9:30 rozpocznie się wspólna rozgrzewka, a 20 minut później na trasę wyruszą (po raz pierwszy w poznańskim półmaratonie rolkarze i osoby na wózkach. Punktualnie o 10.00 rozpocznie się bieg główny.

Na trasie spotkać będzie można aż 13 zespołów muzycznych, dopingujących zawodników, a doświadczeni pacemkerzy z KB Maniac pomogą wszystkim chętnym w osiągnięciu zamierzonego rezultatu. Lista pacemakerów wraz z czasami, na jakie poprowadzą bieg dostępna jest na stronie naszego patrona medialnego - portalu Maratony Polskie.pl.

Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie medal, ciepły posiłek oraz "złocisty napój regenerujący"

W tym roku, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, spodziewany jest rekord frekwencji. Do tegorocznego biegu zgłosiło się 3180 zawodników z 16 państw m.in. Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Włoch. To o 50% zapisów więcej niż w roku poprzednim (w 2PP udział wzięło 1758 biegaczy).

Na trasie zapowiadają się wielkie sportowe emocje. Swój start zapowiedziało 13 zawodników z tzw. elity. Z ustanowieniem nowego rekordu trasy poznańskiego półmaratonu zmierzą się zawodnicy z Kenii, Holandii i Polski, wszyscy jednogłośnie deklarują bicie rekordu trasy. Czy mówią prawdę? Wygląda na to, że tak, bowiem aż 6 Kenijskich zawodników może pochwalić się lepszą "życiówką" od aktualnego rekordu trasy, który wynosi 1:04:30.

Skóry tak łatwo nie sprzeda Jan Białk - "stary lis", który wie jak rozłożyć siły, a jego sportowe rezultaty (PB: z 2008 r. 1:02:45) utwierdzają nas tylko w tym przekonaniu.

Również wśród Pań zapowiada się ciekawa rywalizacja, walkę o czołowe miejsca stoczą dwie młode Kenijki: Helah Kiprop i Pamela Bundotich, Holenderka Kristijna Looen oraz dwie Polki: poznanianka Marzena Kłuczyńska oraz Dorota Ustianowska z Częstochowy, która swój najlepszy wynik na dystansie 21,097 ustanowiła w 2008 roku właśnie w Poznaniu.

Wszystkich poznaniaków zachęcamy do dopingowania biegaczy na całej trasie półmaratonu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
37.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro