Reklama
Reklama

Kolejna PRL-owska reklama została zamalowana

Murale znikają z poznańskich budynków. Zastępują je nowoczesne malowidła i reklamy. PRL-owskie reklamy chce chronić stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. Konserwator zabytków uważa, że malowideł nie należy chronić, bo pozostałości te nie zasługują na miano murali.

Śladów poprzedniej epoki jest coraz mniej. Reklama kawy zastąpiła właśnie reklamę koncentratów spożywczych, która umieszczona była przy ulicy Ratajczaka. W Poznaniu coraz częściej znikają PRL-owskie murale. Kiedyś pełniły funkcję reklamową, teraz są zamalowywane. Nie ma już starych reklam przy ulicy 27 grudnia, Arciszewskiego oraz przy ulicy Wierzbowej.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA


Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania chce zadbać o te murale, które jeszcze pozostały w Poznaniu. Tym bardziej, że ich poziom artystyczny był na wysokim poziomie. Członkowie planują więc zwrócić się do Miejskiego Konserwatora Zabytków o pomoc. Wysłano już w tej sprawie list z prośbą o spotkanie. Prawdopodobnie Maria Strzałko nie poprze pomysłu Stowarzyszenia. Według Strzałko, murale to artystyczne malowidła ścienne, a PRL-owskie reklamy na pewno do nich nie należą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro