Reklama
Reklama

Młodzież zorganizowała pikietę w obronie środowiska

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Poznańscy uczniowie walczą o ochronę środowiska. We wtorek, w centrum miasta, młodzież zorganizowała pikietę w obronie bagien i dolin rzecznych. W czasie pikiety aktywnie zbierali podpisy pod petycją, którą chcą złożyć na ręce premiera RP.

Zmiany w polskim prawie - tylko to, zdaniem młodzieży, może pomóc środowisku. Domagają się tego uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego. Chcieli oni zwrócić uwagę poznaniaków na problemy związane z ochroną środowiska. Zorganizowali więc pikietę w obronie bagien, dolin rzecznych i budowie kopalń odkrywkowych. Protest miał miejsce na ulicy Półwiejskiej. W pikiecie wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Podczas spotkania, młodzież zbierała podpisy pod petycją do premiera RP. Petycja ma na celu zmobilizowanie rządu do dokonania zmian w obowiązującym rozporządzeniu. Dokument kwalifikuje bagna, jako nieużytki. To powoduje, że można je zasypywać bądź odwadniać, co przyczynia się do ich niszczenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
59.04 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro