Reklama
Reklama

3. Poznań Półmaraton już za 5 dni!

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

W najbliższą niedzielę, 28 marca, odbędzie się 3. Poznań Półmaraton. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród amatorów długodystansowych biegów. W tym roku swój udział zapowiedziało ponad 3000 osób z kraju i zagranicy!

Równocześnie z półmaratonem dla biegaczy, odbędzie się półmaraton dla rolkarzy i wózkarzy. Zapisy zakończyły się 15 marca. Swoje zgłoszenia przysłało dokładnie 3180 osób. Jest to półmaratonowy rekord! Tradycyjnie w biegu z numerem 1. wystartuje Ryszard Grobelny.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Każdy półmaratończyk, który w regulaminowym czasie (3h) pokona dystans 21,197 km otrzyma medal. Pierwsza trójka zawodników w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn dostanie natomiast puchary i nagrody finansowe. Dodatkowo na mecie każdy z uczestników zawodów będzie mógł zjeść ciepły posiłek oraz otrzyma napój, który pozwoli zregenerować siły.

Poznaniacy, którzy nie biorą udziału w biegu muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że na czas trwania półmaratonu zmienione zostaną trasy 16 linii autobusowych. Kierowcy również spotkają się z zamkniętymi ulicami na trasie biegu. O szczegółach utrudnień będziemy informować w weekend.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro