Reklama
Reklama

Tragedia w Komorzu

Dziś rano w miejscowości Komorze, około 50 kilometrów od Poznania, doszło do tragicznego zdarzenia. Dwóch policjantów oraz komornik, którzy mieli ściągnąć dług od jednego z mieszkańców miejscowości, zostali oblani benzyną, a następnie podpaleni. Obecnie przebywają w szpitalu w Jarocinie. Ich stan jest ciężki.

Do tragedii doszło, gdy policjanci i komornik chcieli wykonać egzekucję komorniczą w domu mężczyzny, który nie płacił rat za samochód. Miało mu zostać odebrane stare auto. Dłużnik wpadł w szał, gdy dowiedział się o wizycie funkcjonariuszy. Wyciągnął benzynę i oblał cieczą wykonujących egzekucję. Następnie podpalił płyn.

Ranni zostali funkcjonariusze policji. Ich stan jest ciężki, ale stabilny. Jeden z nich ma poparzoną rękę, a drugi około 20% całego ciała. Jak podaje TVP Info, poważniej ranny mężczyzna jeszcze dziś ma trafić do szpitala w Poznaniu. Ma m.in. oparzenia twarzy, aparatu mowy. Jeśli poznańscy specjaliści nie poradzą sobie z jego obrażeniami - pacjent zostanie przekazany do specjalistycznej kliniki w Siemianowicach Śląskich. Komornik wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

Policja podjęła czynności, które mają na celu wyjaśnienie zajścia. Zatrzymano 47-letniego sprawcę tragedii. Przebywa w areszcie w Jarocinie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro