Reklama

Centrum NanoBioMedyczne na Morasku

Na kampusie Morasko powstanie warta 111,4 mln zł inwestycja czterech poznańskich uczelni: UAM, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Medycznego. Dziś odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. Budowa Międzyuczelnianego Centrum NanoBioMedycznego zakończy się w połowie 2011 r.

CNBM będzie wspólną jednostką naukowo-badawczą i dydaktyczną czterech poznańskich uczelni. Ma służyć rozwijaniu badań w zakresie nowych technologii nanobiomedycznych oraz interdyscyplinarnemu kształceniu doktorantów w oparciu o Międzyuczelniane Studium Doktoranckie. Będzie współpracować z renomowanymi ośrodkami naukowo-badawczymi Unii Europejskiej.

Trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 2274 mkw. stanie na kampusie Morasko przy budynku Wydziału Fizyki UAM. Inwestycja ma pochłonąć 111,4 mln zł i jest możliwa dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej. We wtorek 23 marca odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego z udziałem rektorów czterech uczelni zaangażowanych w projekt. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec czerwca 2011 r.

Z Centrum NanoBioMedycznego będzie rocznie korzystać 240 studentów przygotowujących prace magisterskie lub doktorskie z zakresu nanonauki i nanotechnologii.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro