Reklama
Reklama

Nie będzie Rock in Rio w Poznaniu!

Jak informuje Urząd Miasta, festiwal muzyczny Rock in Rio nie odbędzie się w Poznaniu. Miasto zrezygnowało ze starań o organizację imprezy.

W oświadczeniu UM czytamy: Miasto Poznań odstąpiło od dalszych negocjacji umowy z firmą Better World dot. realizacji projektu festiwalu Rock In Rio w Poznaniu. Dotychczasowe negocjacje oraz stanowisko Better World nie zagwarantowały Miastu trzech kolejnych edycji festiwalu Rock In Rio, co było jednym z głównych warunków przystąpienia do umowy. W konsekwencji mogło to narazić Miasto na straty z tytułu wydatkowania środków na przygotowanie miejsca festiwalu. Ponadto, minął przyjęty przez Miasto termin związania się umową, a dalsze przesuwanie negocjacji uniemożliwia pełną realizację idei festiwalu w 2011 r.

Od kilku miesięcy poznaniacy żywo interesowali się planami zorganizowania w naszym mieście festiwalu Rock in Rio. Pojawiały się kolejne informacje, które utwierdzały nas w przekonaniu, że masowa impreza muzyczna dojdzie do skutku. Znaleziono już nawet lokalizację dla wydarzenia - Tor Poznań. Całość miała przypominać wielki park rozrywki. Na lewo od wejścia stanąć miała mała scena, na której gościliby lokalni artyści. Nieopodal miał powstać wielki parkiet, przeznaczony do tańczenia. Na końcu wybudowanoby scenę główną. Na terenie miasteczka miało być również kąpielisko ze zjeżdżalnią.

Dziś jednak Urząd Miasta wydał oświadczenie, w którym jasno przedstawił swoje stanowisko - Rock in Rio w naszym mieście na pewno się nie odbędzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro