Reklama
Reklama

Czy nagość w teatrze budzi emocje?

Jedno z największych arcydzieł muzyki XX wieku, jakim jest Święto Wiosny Igora Strawińskiego budzi ogromne emocje. Czy poznańska publiczność operowa jest gotowa na nagie ciała na scenie?

Nagość w kinie raczej nie budzi już żadnych emocji. Widz już dawno przyzwyczaił się do takiego widoku. Nikogo to nie dziwi. Jak podkreśla dyrektor Teatru Polskiego Paweł Szkotak w teatrze dramatycznym nagość jest tak stara jak sam teatr. Teatr Polski od nagości nie stroni.

Z podobnego założenia wychodzą organizatorzy piątej już edycji Festiwalu wiosny. W tym roku dla poznaniaków szykują prawdziwą ucztę. Spektakl, który podsumuje czterodniowe wariacje na temat Święta Wiosny Igora Strawińskiego ma być czymś wyjątkowym. Miedzy innymi, dlatego że autor jest jednym z najbardziej cenionych choreografów na świecie, ponad to w jego dziele- tancerze są nadzy. Jego dzieło nie pokaże nam pięknych ciał zmienionych nie do poznania w fotoshopie. Dla reżysera ciało ludzkie nie potrzebuje upiększeń, jest najważniejszym strojem.

Czy premiera Święta Wiosny wywoła emocje równe emocjom, jakie towarzyszyły premierze tego dzieła w 1913 roku okaże się w niedzielę. Niezależnie czy publiczność spektakl zszokuje, zachwyci czy zniesmaczy wszyscy będą mogli swoje emocje wyrazić podczas dyskusji. Ta odbędzie się w Teatrze Wielkim w niedzielę tuż po spektaklu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro