Reklama
Reklama

8 mln zł na dodatkowe lekcje w gimnazjach

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

2 tysiące wielkopolskich uczniów weźmie udział w dodatkowych lekcjach języka polskiego, matematyki, fizyki i chemii. Projekt będzie realizowany w wybranych gimnazjach. Skorzystają z niego uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną drugą klasę.

Do wielkopolskich szkół w ciągu najbliższych dwóch lat trafi 8 mln złotych na dodatkowe zajęcia, prowadzone od września tego roku. Projekt obejmie uczniów wybranych szkół, którzy po wakacjach rozpoczną drugą klasę gimnazjum. W ich plany lekcyjne wpisane zostaną dwie dodatkowe godziny tygodniowo. Program obejmie te gimnazja, które osiągały słabe wyniki z ostatnich egzaminów końcowych. Celem akcji jest to, aby uczniowie idący we wrześniu do drugiej klasy napisali swój egzamin za dwa lata znacznie lepiej.

W Poznania w projekcie bierze udział 5 szkół: Gimnazja nr 3, 41 i 42, Gimnajum nr 32 w Zespole Szkół Chemicznych, a także Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2. Wszystkie szkoły dostaną na lekcje dodatkowe pieniądze. Aby zajęcia były atrakcyjne i dobrze uzupełniały materiał programu nauczania, nauczyciele będą się konsultować z pracownikami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Pod względem wyników egzaminów poznańskie gimnazja zajmują obecnie mniej więcej 8 - 9. miejsce na 16 największych polskich miast. Poziom nauczania w tych szkołach odbija się później na edukację w liceum i na studiach, dlatego warto w niego inwestować. Wart 8 mln zł projekt jest realizowany ze środków UE w ramach programu Kapitał Ludzki. Prawie 7 mln zł pochodzi z Brukseli, a resztę dokłada budżet państwa.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro