Reklama
Reklama

Powstaną parkingi Park&Ride z ulgą tylko dla kierowców

fot. Szymon
fot. Szymon

W Poznaniu powstaną parkingi Park&Ride (parkuj i jedź). W ramach projektu, każdy kierowca, który zaparkuje samochód na jednym z tych parkingów, będzie mógł za darmo poruszać się pojazdami komunikacji miejskiej. Radni zadecydowali we wtorek, że uprawnieni do darmowych przejazdów będą tylko właściciele samochodów. Pasażerowie będą musieli kupić bilet.

Już wkrótce dotarcie do centrum miasta ma być łatwiejsze. Tak się stanie za sprawą parkingów typu Park&Drive. Jedne z nich powstanie przy ulicy Stróżyńskiego, natomiast drugi na osiedlu Jana III Sobieskiego. Kierowca będzie mógł zaparkować na nich swój samochód a na podstawie dowodu wpłaty podróżować środkami transportu miejskiego.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował już odpowiedni zapis z uchwale o zwolnieniach z opłat komunikacyjnych. Początkowo biletów nie mieli kupować zarówno kierowcy samochodów jak i jego pasażerowie. Kontrowersje wzbudził jednak fakt, w jaki sposób sprawdzić, że dany pasażer MPK jest jednocześnie pasażerem zaparkowanego samochodu. Radni postanowili więc, że ulga będzie przysługiwać tylko kierowcom.

ZTM prowadzi rozmowy z firmami, które są zainteresowane budową parkingów z własnych pieniędzy. Ich właściciele parkingów mogliby czerpać z działań tych korzyści. Parkingi pomieszczą od 250 do 600 aut.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro