Reklama
Reklama

Wandale niszczą targowisko na Świcie

fot. Roger Gorączniak

Mieszkańcy Świtu codziennie muszą zmagać się z kradzieżami lusterek samochodowych, przebitymi oponami czy porysowanym lakierem. Wandale nieustannie niszczą ich auta. Młodzież niszczy także targowisko, które znajduje się na Świcie. Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie i twierdzą, że policja pozostaje głucha na ich prośby.

Na Świcie jest coraz bardziej niebezpiecznie. Mieszkańcy muszą walczyć z wandalami, którzy codziennie celują w ich samochody. Do kradzieży i rozbojów dochodzi zazwyczaj w nocy. Łupem padają samochodowe lusterka i opony, które są przebijane. Chuligani dewastują również targowisko na Świcie. Właściciele obiektów które znajdują się na ryneczku, czują się zastraszeni.

Mieszkańcy są rozczarowani działaniem policji. Twierdzą, że na ich pomoc nie mogą w ogóle liczyć. Policjanci przyznają, że na Świcie interweniowali kilkanaście razy. Zgłoszone do komendy sprawy to jednak za mało, aby w tej okolicy pojawiło się więcej patroli.

W czwartek, radni osiedlowi spotkają się policją. Mają nadzieję, że usłyszą jakieś propozycje poprawy bezpieczeństwa. W grę wchodzi m.in. zainstalowanie monitoringu w tej części miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro