Reklama

ZNTK: Wierzyciel domaga się 10 milionów złotych odszkodowania

Jeden z wierzycieli Poznańskich Zakładów Taboru Kolejowego domaga się 10 milionów złotych odszkodowania. Wierzyciel ten chce także złożyć do sądu wniosek o upadłość spółki. Taki krok oznacza bardzo duże kłopoty dla ZNTK.

Coraz więcej wierzycieli zgłasza się do ZNTK. Dodatkowo warszawska firma Kolmex ma zamiar złożyć wniosek do sądu o upadłość spółki. Jej przedstawiciele uważają, że ZNTK jest spółką niewypłacalną. Firma domaga się 10 milionów złotych odszkodowania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Odszkodowanie jest wynikiem nieudanej współpracy obu firm. Miały one wyremontować i sprzedać ponad sześćdziesiąt lokomotyw. Do naprawy jednak nie doszło. ZNTK oddał firmie Kolmex lokomotywy, ale dopiero po wydanym nakazie sądowym.

Prezes ZNTK winą za powstałe problemy spółki obarcza poprzedni zarząd. Obecny zablokował egzekucję zasądzonych należności. Zakłady liczą także na ponowne rozpatrzenie wniosku o odszkodowanie dla Kolmeksu. ZNTK jest już w fazie restrukturyzacji i wraca do dobrej kondycji finansowej. Zapłata 10 milionów złotych wierzycielowi spowodowałaby zatrzymanie tego pozytywnego procesu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro