Reklama

WSNHiD łączy się z warszawską SWPS

Poznańska Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa połączy się z warszawską Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. Pozwoli to na uruchomienie nowych kierunków studiów. Fuzja ma też doprowadzić do wzrostu badań naukowych i mobilności naukowców.

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa powstała w 1996 roku. Kształci obecnie 7 tys. studentów na 6 kierunkach. Obecnie rozbudowuje swoją siedzibę o nowe skrzydło. Powstające tam 8 tys. mkw. powierzchni pozwoli na uruchomienie zamiejscowego oddziału Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, mającej siedzibę w Warszawie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Uczelnie z Poznania i Warszaw współpracują ze sobą od dwóch lat. Teraz postanowiły zacieśnić powiązania. Ich połączenie ma zaowocować wzrostem aktywności naukowo-badawczej, zwiększeniem mobilności kadry dydaktycznej, a co najważniejsze, pozwoli na uruchomienie nowych kierunków studiów. Wśród nich znajdą się prawo, turystyka i rekreacja, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a także gospodarka przestrzenna.

WSNHiD szacuje, że w zamiejscowym oddziale SWPS może studiować na początku 500 osób. Wkrótce w poznańskiej uczelni pojawi się jeszcze jeden nowy kierunek - grafika. Dzięki dofinansowaniu unijnemu studia stacjonarne i zaoczne będą na nim darmowe.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro