Reklama
Reklama

Teatralny "Marcinek 2010" wręczony!

W niedzielę 14 marca 2010 r. zakończył się X Poznański Festiwal Teatrów “Marcinek 2010". Na deskach szkolnej auli I LO w Poznaniu walkę o statuetkę "Marcinka" stoczyło 18 zespołów teatralnych. Wygrał Teatr "Przy Okazji" z liceum w Tarnowie Podgórnym.

Podczas festiwalu występowali uczniowie szkół gimnazjalnych, a także ponadgimnazjalnych. Zainteresowanie festiwalem wciąż wzrasta. Tegoroczny repertuar charakteryzował się ogromną różnorodnością. O udział w konkursie walczyło aż 30 zespołów, wśród nich znalazł się również teatr pochodzący z Węgier. Decyzje o zakwalifikowaniu zespołów teatralnych do tegorocznej edycji festiwalu zapadły 1 marca 2010 r. Wyboru dokonała Rada Artystyczna, po zapoznaniu się z przesłanymi na DVD przedstawieniami kandydujących teatrów.

Zwycięskie przedstawienie nosi tytuł "Dzieci - nie dzieci i ich wierszyki". Nagrodę II stopnia otrzymał zespół Arleteatr z III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, za przedstawienie "Pasja wg św. Any". III nagroda przypadła Grupie Teatralnej Domu Bretanii w Poznaniu, która przygotowała przedstawienie "Tinah". Na indywidualne wyróżnienie zasłużył sobie Krzysztof Przybylski z Inowrocławskiego Teatru Otwartego za kreację aktorską w spektaklu "Amok, moja dziecinada".

Głównym organizatorem Poznańskiego Festiwalu Teatrów "Marcinek" jest polonista i teatrolog Andrzej Dymitrowski, który od lat przygotowuje festiwal wspólnie z uczniami i absolwentami Marcinka. W jury zasiadali: Ewa Obrębowska-Piasecka (przewodnicząca), Ewa Guderian-Czaplińsk, a także Paweł Szkotak.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro