Reklama
Reklama

Maniacka Dziesiątka: bieg wokół Malty na 10 km

W 10-kilometrowym, masowym biegu "Maniacka Dziesiątka" wezmą dziś udział zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Przebiegną ulicą abp. Baraniaka i wokół Jeziora Maltańskiego. Start o godz. 12.00. Kierowców czekają przejściowe utrudnienia.

"Maniacka Dziesiątka" jest organizowana w Poznaniu od 2005 r. przez Klub Biegacza "Maniac". Bieg wystartuje o godz. 12.00 z ul. abp. Baraniaka niedaleko jej skrzyżowania z ul. Chartowo. Zawodnicy przebiegną za zachód aż do linii startu maltańskiego toru regatowego. Następnie wykonają półtora okrążenia Jeziora Maltańskiego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zakończą bieg na mecie toru regatowego. Po drodze, w pięciu miejscach dopingować ich będą zespoły muzyczne.

Krótsza od poznańskiego maratonu "Maniacka Dziesiątka" została obmyślana tak, aby mogło ją ukończyć jak najwięcej fanów biegania. Cieszy się dzięki temu sporą popularnością. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 1280 osób. "Maniacka Dziesiątka" to także bieg przebierańców. Najlepiej przebrani zawodnicy wygrają odtwarzacze mp3.

Od około godz. 11.30 do 12.30 zostanie zamknięta dla samochodów część ul. abp. Baraniaka pomiędzy ul. Chartowo i Jana Pawła II. Przez ul. Chartowo do ul. Krzywoustego będzie wyznaczony objazd.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro