Reklama

Drzwi otwarte w AWF

W sobotę 13 marca Akademia Wychowania Fizycznego zaprasza potencjalnych studentów na drzwi otwarte. Od godz. 10.00 w auli uczelni będzie można się zapoznać z kierunkami Wychowanie Fizyczne, Fizjoterapia i Sport. Od godz. 12.00 zostanie zaprezentowana oferta studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Poznańska Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego mieści się przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. Kształci około 5300 studentów. Na AWF studiują przyszłe wysoko wykwalifikowane kadry w zawodach praktycznych związanych z wychowaniem fizycznym, zdrowiem i rehabilitacją, sportem wyczynowym, turystyką oraz rekreacją.

Historia uczelni sięga 1919 r. Wśród jej niedawnych znanych wychowanków znajdują się m. in. wioślarze Michał Jeliński (Mistrz olimpijski w Pekinie w 2008 r.), Magdalena Fularczyk (Mistrzyni Świata z Poznania w 2009 r.) i lekkoatletka Anita Włodarczyk, rekordzistka świata w rzucie młotem, która zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Berlinie w 2009 r.

Na poznańskim AWF studiował też znany nie tylko fanom sportu lekkoatleta Władysław Kozakiewicz, Mistrz olimpijski w skoku o tyczce na igrzyskach w Moskwie w 1980 r. i autor odnotowanego przez media całego świata "Gestu Kozakiewicza", skierowanego w stronę wygwizdującej go radzieckiej widowni.

Na dzisiejszych drzwiach otwartych AWF będzie można zobaczyć pokazy sportowe i taneczne. Przy ich okazji odbędą się też spotkania z podróżnikami, wycieczki po obiektach uczelni oraz konkursy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro