Reklama
Reklama

Lodowisko Chwiałka będzie zadaszone?

Poznań nie będzie gospodarzem Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 r. W budżecie miasta pojawiła się więc pewna pula pieniędzy, której przeznaczeniem mogą być inne cele związane ze sportem. Pojawiła się więc szansa na zadaszenie lodowiska Chwiałka.

Część pieniędzy początkowo zarezerwowanych na wielkie zawody sportowe w 2014 r. może zostać przeznaczona na sport w bardziej lokalnym wydaniu. Pojawiła się szansa na stworzenie zadaszenia nad pierwszym pełnowymiarowym lodowiskiem w Poznaniu. Zadaszenie nad Chwiałką kosztowałoby 2 mln zł. Deklaracja miasta w sprawie tej inwestycji jeszcze się nie pojawiła, ale za pomysłem opowiada się już część radnych.

Lodowisko Chwiałka to stałe miejsce spotkań młodych hokeistów. 40 dzieci trenuje na nim regularnie trzy razy w tygodniu. Są wśród nich zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dzisiaj, gdy obiekt nie ma zadaszenia, słońce i wiatr szkodzą jakości tafli lodu, a młodzi zawodnicy muszą liczyć przed treningiem na odpowiednią pogodę i temperaturę na dworze.

Zadaszenie wydłużyłoby sezon do 10 miesięcy, na czym skorzystałoby jeszcze więcej dzieci. Tym bardziej, ze w przyszłym roku Poznańskie Towarzystwo Hokejowe zamierza wznowić nabór. Zajęcia w szkółce hokeja są bezpłatne. Dzieci od organizatorów dostają łyżwy, strój i sprzęt. Towarzystwo liczy, ze w ten sposób uda mu się odbudować poznańską przedwojenną tradycję związaną z tym sportem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro