Reklama
Reklama

Plakat z Hitlerem: po Poznaniu czas na kolejne miasta?

Świnka wisajska fot. Nowe ZOO
Świnka wisajska fot. Nowe ZOO

Fundacja Pro - Prawo do życia, o której zrobiło się głośno w mediach dzięki plakatowi propagującemu antyaborcyjne treści, planuje rozszerzyć swoją akcję na inne polskie miasta.

1 marca na Rondzie Śródka zawisła reklama, która zmienia dotychczasowe pojęcie "szoku". Na ogromnym materiale, zasłaniającym kamienicę, znalazł się wizerunek Adolfa Hitlera w otoczeniu zakrwawionych płodów. Obrazom towarzyszy hasło "Aborcja Polek wprowadzona przez Hitlera 9 marca 1943 roku". Billboard jest elementem kampanii fundacji Pro - Prawo do życia, która chce w ten sposób zwrócić uwagę ludzi na problem aborcji w Polsce. Na stronie internetowej reklamowanej na plakacie (www.stopaborcji.pl) czytamy: Kilkadziesiąt lat temu "podludźmi" byli Żydzi, Słowianie i Romowie. Dzisiaj "podludźmi", lub "nieludźmi" są dzieci przed narodzeniem. [...] Nie mają żadnych praw, można je zabijać tak łatwo, jak w III Rzeszy Żydów. Można nawet powiedzieć, że zabijanie przed urodzeniem dzieci podejrzanych o to, że są chore, stało się europejskim standardem.

Plakat ma wisieć na poznańskiej kamienicy do połowy miesiąca. Następnie, Fundacja planuje przeniesienie ogromnego bilboardu do innych polskich miastach. Członkowie organizacji podkreślają, że są zadowoleni z dotychczasowych efektów kampanii i wierzą, że trzeba głośno i dosadnie mówić o tragedii aborcji. Tym bardziej, że poznański plakat znalazł się na ustach dziennikarzy i działaczy antyaborcyjnych z całego świata.

Dotychczas w poznańskim Sądzie Okręgowym nie złożono zażaleń związanych z treścią bilboardu, nikt również nie doniósł prokuraturze, że Fundacja Pro naruszyła jego uczucia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro