Reklama
Reklama

Ryszard Grobelny wstąpi do Platformy Obywatelskiej

fot. Mariusz

W niedzielę, podczas kongresu XX-lecia Samorządu Terytorialnego, prezydent Ryszard Grobelny ogłosił chęć przystąpienia do Platformy Obywatelskiej i kandydowania w następnych wyborach z ramienia tej partii. Przeciwnicy PO różnie oceniają ruch polityczny zarówno Grobelnego jak i partii. Marcin Libicki z Polski Plus uważa, że "jest to naturalny proces" natomiast Tomasz Lewandowski z SLD twierdzi, że "ta decyzja była szczytem zakłamania i pychy".

Przystąpienie do Platformy Obywatelskiej nie może nastąpić automatycznie, gdyż Grobelny pełni funkcję prezydenta. Następnym krokiem będzie polecenie przyjęciaGrobelnego do partii przez Waldego Dzikowskiego. Dopiero potem, prezydent będzie mógł być członkiem PO.

Ryszard Grobelny potwierdził także, że jeśli zdecyduje się na startowanie w wyborach prezydenckich, będzie kandydował z ramienia PO.

Dzisiaj podjąłem decyzję o tym, żeby przystąpić do Platformy Obywatelskiej. Wierzę, że moja deklaracja zostanie przyjęta na zarządzie krajowym partii. Ostatecznie muszą być jeszcze przeprowadzone procedury demokratyczne, ale nie ukrywam, że jestem w tej chwili bliski, żeby startować z Platformy Obywatelskiej. Tak naprawdę ważne jest, że ktoś, kto będzie rządzić Poznaniem miał silne i szerokie wsparcie mieszkańców.

Ryszard Grobelny, prezydent Poznania


Wydaje się, że przyszły prezydent miasta Poznania powinien mieć za sobą zaplcze w Radzie. Wtedy miasto może być sprawnie rządzone. My jako Platforma Obywatelska, jesteśmy w stanie podjąć to wyzwanie, żeby wziąć pełną odpowiedzialność za rządzeniem miastem. (...) Mamy troje równouprawnionych członków PO, którzy mówią, że są zainteresowani startowaniem w wyborach prezydenckich i pewnie z tego grona będziemy wyłaniać kandydatów.

Waldy Dzikowski, PO

Platforma Obywatelska, jak wiadomo, ma bardzo silną opozycję w Poznaniu. Prezydent Ryszard Grobelny ma bardzo silną osobistą pozycję. Myślę, że to jest naturalny proces. Dla prezydenta Grobelnego może jest to ograniczenie jego ruchów politycznych, ale z drugiej strony myślę, że to jest naturalna konsekwencja tej silnej pozycji obu "instytucji politycznych".

Marcin Libicki, Polska Plus

Ta decyzja, w moim przekonaniu, była szczytem zakłamania, obłudy, a z drugiej strony pychy wyrażonej ze strony prezydenta Grobelnego jak i ze strony Platformy Obywatelskiej. Wszyscy pamiętamy, jak PO krytycznie oceniała przez ostatnie lata prezydentury Grobelnego sposób zarządzania przez niego miastem. Z drugiej strony, pamiętamy obraźliwe sformułowania wypowiadane przez Grobelnego pod adresem PO.

Tomasz Lewandowski, SLD

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
1℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro