Reklama
Reklama

Poznań walczy o wirtualny spacer po mieście

Wizualizacje: materiały inwestora fot. Elżbieta Skowron

Już wkrótce każdy będzie mógł się przespacerować ulicami Poznania wirtualnie. Urząd Miasta przystąpił bowiem do konkursu, którego główną nagrodą jest stworzenie wirtualnego wizerunku miasta w oparciu o 500 przygotowanych panoram. To, czy Poznań wygra zależy jedynie od internautów.

Stary Rynek, uliczki śródmieścia Plac Wolności, Cytadela, Ogród Botaniczny - to tylko niektóre miejsca, które mogłyby się znaleźć w zestawie najpiękniejszych miejsc Poznania. Te zwiedzane mogłyby być w internecie. Plany mogą stać się rzeczywistością jeżeli Poznań wygra w konkursie "Moje wirtualne miasto". Pierwszy krok do celu zrobił Urząd Miasta, który zgłosił stolicę Wielkopolski do konkursu. Teraz wszystko zależy od internautów. To bowiem oni wskażą, które miasto ma wygrać główną nagrodę.

Zagłosować można na stronie www.mojewirtualnemiasto.pl. Wystarczy wpisać swój adres e-mail i oddać głos na Poznań. Wówczas na nasza skrzynkę przysłane zostanie potwierdzenie oddania głosu. Swoje poparcie można przekazać także przez sms’a.

Główną nagrodą w konkursie jest stworzenie wirtualnego spaceru po Poznaniu składającego się z 500 panoram. Dodatkowo miasto, które zajmie pierwsze miejsce, otrzyma 1000 wirtualnych spacerów na płytach CD do wykorzystania w celach promocyjnych.

Głosowanie potrwa do 16 kwietnia. Głos można oddać raz w tygodniu. Rozstrzygnięcie nastąpi 19 kwietnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro