Reklama

Przyjęto nową ustawę - będzie można palić w szpitalach

Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych nie zostanie wprowadzony. Przyjęta nowelizacja ustawy rozszerza wręcz zakres miejsc, w których będzie można zapalić papierosa. Warunkiem jest jednak wydzielenie przez właściciela budynku odpowiedniego pomieszczenia do palenia, czyli tzw. palarni.

Projekt wprowadzenia zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych od początku budził ogromne kontrowersje. Jedni z ulgą przyjęli założenia, które zakazywały palenia w miejscach publicznych. Dla nich oznaczało to spokojne przebywanie w kawiarniach i pubach oraz koniec problemu z biernym wdychaniem dymu papierosowego. Dla palaczy, ustawa była nie do przyjęcia. Twierdzili, że zakazuje swobody i wolności w życiu codziennym.

Sejm podjął poprawki dla ustawy antynikotynowej. Nowelizacja okazuje się być zbyt restrykcyjna. Palić papierosy będzie można na terenie szkół, placówek edukacyjnych, szpitali, lokali gastronomicznych, w miejscach pracy. Warunek jest jeden - właściciel musi urządzić w tym miejscu palarnię.

Palić nie będzie można natomiast na przystankach, placach zabaw, plażach oraz w środkach transportu publicznego. Za palenie papierosów w niedozwolonym miejscu grozi mandat w wysokości 500 zł.

Czy uważasz, że nowa ustawa antynikotynowa jest restrykcyjna?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro