Reklama
Reklama

Dworzec PKP ewakuowany!

Stary Rynek i Zamek Przemysła fot. www.aerofoto-kaczmarczyk.com

Ewakuacja dworca PKP w Poznaniu. Informacje na temat podłożenia ładunku wybuchowego otrzymała centrala kolei w Warszawie. Budynek był przeszukiwany przez dwie godziny. Nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego. Dworzec Główny jest już dostępny dla pasażerów i pracowników obiektu.

Zgłoszenie miało miejsce o godzinie 11.00. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji dworca. Z budynku wyprowadzono wszystkich pracowników i pasażerów. Na żaden peron nie wjeżdżają pociągi. Do dworca nie można też dojechać samochodem.

To nie pierwszy alarm o podłożonej bombie na Dworcu Głównym PKP. Ostatni miał miejsce we wrześniu zeszłego roku. Sprawca alarmu powiadomił warszawską centralę, że na dworcu jest bomba, nie wskazując jednak miasta, w którym ładunek miał się znajdować. Wówczas ewakuowano pół tysiąca osób. Poszukiwanie bomby trwało dwie godziny. Saperzy nie znaleźli ładunku.

W styczniu ewakuowano Galerię Pestka. Informacja o podłożeniu bomby przekazana została o godzinie 17.00. Poszukiwanie ładunku trwało dwie godziny.

Wysokość kary fałszywego alarmu bombowego zależy od wielu czynników m.in. od tego, jaki budynek był ewakuowany, czy alarm stanowił zagrożenie dla życia, jakie były skutki akcji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro