Reklama

ESK 2016: Miasto może zacząć kampanię promocyjną

archiwum | fot. Natalia Lehmann
archiwum | fot. Natalia Lehmann

Miasto Poznań podpisało umowę z konsorcjum Profile - informuje Radio Merkury. To oznacza, że agencja może już przygotować kampanię, która ma przyczynić się do zdobycia przez Poznań tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Na działania te miasto przeznaczyło 12 milionów złotych.

Poznań może zacząć aktywnie walczyć o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kampanię przygotuje firma Profile, która została wybrana w ramach przetargu już we wrześniu. Miasto dopiero teraz podpisało umowę z agencją co oznacza, że już niedługo rozpocznie się okres promocji Poznania na całą Europę. Konsorcjum ma zamiar pokazać, że Poznań stawia na kulturę. W walce chce wykorzystać potencjał, który już posiada nasze miasto. Przedstawiciele agencji zapowiedzieli jednak, że nie chcą się zamykać na nowości.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Miasto przeznaczyło na ten cel 12 milionów złotych. Do końca sierpnia wszystkie miasta, które ubiegają się o tytuł ESK 2016 musza zgłosić swoje programy. Wówczas Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokona pierwszej selekcji. Konkurencją dla Poznania jest Warszawa, Toruń, Wrocław oraz Szczecin.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro