Reklama
Reklama

Komputery z przyszłości

Myszka i klawiatura już niedługo nie będą nam potrzebne. Zamiast nich pojawi się ekran, na którym będzie można oglądać zdjęcia, filmy, pisać maile czy słuchać muzyki. Surface dotykowy ekran to najnowszy wynalazek firmy Microsoft. Posiada on wszystkie możliwość klasycznych komputerów.

W czwartek Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym przedstawiciele amerykańskiej firmy chwalili się wielkim dotykowym ekranem posiadającym wszystkie możliwość klasycznych komputerów. Nowoczesny komputer według Microsoftu jest wielki, odporny na zalanie i zarysowanie, posiada ekran dotykowy zamiast myszki i klawiatury.

Surface - bo tak nazywa się to urządzenie zawiera wszystkie funkcje tradycyjnych komputerów. Ponadto potrafi rozpoznawać położone na nim przedmioty. Do tej pory Ekrany Surface np. w USA używane są w kasynach. W Polsce jeszcze nie można ich kupić. Jednak jak przekonywali dziś przedstawiciele Poznańskiego Centrum Komputerowo Sieciowego i Politechniki Poznańskiej, jeśli chodzi o nowe technologie poznaniacy wcale nie muszą się wstydzić konkurencji zza oceanu.

PCSS pracuje nad dziesiątkami projektów, które na co dzień mogą służyć mieszkańcom naszego regionu. Za półtora roku 26 wielkopolskich szpitali zacznie używać systemu umożliwiającego diagnozę i wymianę wyników badań między placówkami.

Czwartkowa konferencja - Technologie Bliżej Nas pokazała także, że poznańscy naukowcy mają spory wkład w nasze bezpieczeństwo i na przykład bezpieczeństwo internetowych kont bankowych. Konferencja Technologie Bliżej Nas odbyła się w Poznaniu po raz czwarty. Wzięło w niej udział kilkaset osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro