Reklama
Reklama

Solidarność w kaliskim pogotowiu odwołała protest w Poznaniu

Związek zawodowy w kaliskim pogotowiu odwołał dzisiejszy protest pod Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu. Ratownicy domagają się przywrócenia na stanowisko odwołanej dyrektor i wyjaśnienia kwestii finansowania pogotowia. Z powodów organizacyjnych przeniosą jednak protest do Kalisza.

Związkowcy z Solidarności w kaliskim pogotowiu nie zgadzają się z decyzją zarządu województwa wielkopolskiego w sprawie odwołania ich dawnej dyrektor Agaty Wojdalskiej-Śledzińskiej. Domagają się wyjaśnień, dlaczego ich placówka musiała oddać część zakontraktowanych dla niej pieniędzy na 2007 r. Zarząd województwa dopatrzył się w tym właśnie roku niegospodarności w funkcjonowaniu pogotowia.

- Protest w Poznaniu został odwołany ze względów organizacyjnych. Pan dyrektor nie chce udzielać urlopów na takie okazje. Pozwoliłby jechać tylko związkowcom. (...) Zorganizujemy akcję informacyjno-protestacyjną w Kaliszu. - powiedział dla portalu Epoznan.pl szef Solidarności w kaliskim pogotowiu Jerzy Szewczyk.

Powodem odwołania poprzedniej dyrektor miało być nieprawidłowe zarządzanie pogotowiem. Zdaniem Jerzego Szewczyka, decyzja ta mogła być podyktowana osobistymi antypatiami części zarządu województwa.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro