Reklama
Reklama

Rady osiedlowe będą mieć większe uprawnienia

Rady osiedla mają zyskać większe pieniądze na swoją działalność. Zwiększyć ma się także zakres ich kompetencji. Według planu mają decydować o remoncie szkół, dróg i terenów zielonych. W środę zakończyły się prace nad projektem reformy jednostek pomocniczych.

Praca nad projektem reformy trwała jedenaście miesięcy. W efekcie rady osiedli mają mieć większe kompetencje. Teraz radni będą mogli decydować o remoncie szkół, dróg i terenów zieleni, które należą do miasta a znajdują się w obrębie danego osiedla.

Większy zakres obowiązków to także większe pieniądze. Te napływać będą z miejskiego budżetu. Rady osiedli obecnie otrzymują około 5 milionów złotych. W 2012 roku rady osiedli dostaną co najmniej 18 milionów złotych. Dodatkowo przekazana zostanie im kwota 27 milionów złotych na remonty dróg i szkół.

Założenia projektu przewidują także zmniejszenie liczby rad osiedlowych. Obecnie jest ich sześćdziesiąt dziewięć. Docelowo liczba ta ma zostać zmniejszona do trzydziestu ośmiu.

Reformą radni miejscy zajmą się podczas sesji rady miasta, która odbędzie się 16 marca. Zmiany mają wejść w życiu 1 stycznia 2011 roku.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro