Reklama

Kolejny protest pracowników ZNTK?

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pracownicy Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego chcą otrzymać od zarządu spółki wynagrodzenie za grudzień. Do piątku. Jeśli pieniądze nie wpłyną na konta pracowników - ci odejdą w poniedziałek od maszyn.

Ostatni protest pracowników ZNTK odbył się na początku lutego. Domagano się wtedy od zarządu spółki wypłacenia wynagrodzenia od października. Po pięciu dniach strajku wypłaty za dwa miesiące trafiły na konta protestujących.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jest koniec lutego, a pracownicy domagają się kolejnej części zaległego wynagrodzenia - tym razem za grudzień. Mają do tego prawo, gdyż jednym z warunków zawieszenia protestu na początku miesiąca, była obietnica zarządu, że kolejne pieniądze trafią do pracowników w tym tygodniu. Wypłata za styczeń ma być przelana 10 marca, a za luty i marzec - 10 kwietnia.

Trudna sytuacja finansowa zmusza zarząd do wprowadzenia programu ratunkowego. Obejmuje on nie tylko chęć uzyskania zysków ze sprzedaży używanych szynobusów, ale też zwolnienia pracowników. Każdego miesiąca wymówienie ma otrzymać kilka do kilkunastu osób.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro