Reklama
Reklama

Miasto sprzedało tylko trzy mieszkania w odnowionej kamienicy

fot. archiwum epoznan.pl
fot. archiwum epoznan.pl

Miejskie kamienice - pomimo, że odrestaurowane - nadal stoją puste. Nie ma bowiem chętnych na zakup poszczególnych lokali pomimo, że cena za metr kwadratowy została obniżona. W poniedziałek odbył się kolejny przetarg na siedem mieszkań w kamienicy przy ulicy Gołębiej. Chętnych do zakupu zgłosiło się zaledwie trzech inwestorów.

W poniedziałek miasto chciało sprzedać siedem mieszkań w kamienicy znajdującej się w samym centrum Poznania. Lokale znajdowałyby się zaledwie dwieście metrów od Starego Rynku. Kamienica jest wyremontowana, posiada nową elewację. Cena za lokal została natomiast obniżona. Pomimo tych wszystkich zalet, do przetargu zgłosiły się zaledwie trzy osoby. Każda osób zakupiła jedno mieszkanie.

Na przetargu miasto zarobiło ponad milion złotych. Natomiast na rewitalizację czternastu kamienic w śródmieściu wydało czterdzieści osiem milionów złotych. Środki pozyskano z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W ramach programu odnowiono kamienice przy ulicach Siemiradzkiego, Wielkiej, Grobli, Woźnej, Matejki, Dąbrowskiego i Gołębiej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro