Reklama
Reklama

Szewska: Elewacja balkonu spadła na samochód

fot. fot. organizator

Nie tylko spadający z dachów zalegający śnieg stanowi zagrożenie dla przechodniów. Służby ratownicze coraz częściej odnotowują przypadki spadania części elewacji budynków. W poniedziałek z budynku przy ulicy Szewskiej oderwała się część balkonu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w samym centrum Poznania. Odpadła część elewacji balkonu jednego z budynków przy ulicy Szewskiej. Uszkodzony został jeden z zaparkowanych tam samochodów. Na szczęście, w chwili wypadku, nikt tamtędy nie przechodził.

Przedstawiciele służb, które przybyły na miejsce, odszukali właściciela auta oraz poinformowali o zdarzeniu właściciela budynku. Pozostałe elementy balkonu zostały zrzucone przez strażaków. Podczas akcji okazało się, że oderwać może się znaczna część balkonu. Ten wymaga bowiem gruntownego remontu. Teren został zabezpieczony.

Straż Miejska przyznaje, że tego typu zdarzenia najczęściej mają miejsce wiosną i dotyczą głównie starszych budynków. Każdy, kto zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości związane z elewacją budynków, może zgłaszać interwencję pod numerem telefonu 986. Numer ten jest czynny cała dobę.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro