Reklama

Marsz w obronie Galerii Inner Spaces przeszedł przez Poznań

W poniedziałek z ulicy Jackowskiego ruszyła manifestacja broniąca działalności kulturalnej prowadzonej w działającej od 1992 r Galerii Inner Spaces. W tym roku ZKZL podjął decyzję o przeznaczeniu jej siedziby na restaurację z polską kuchnią. Demonstranci domagali się zmiany podejścia władz miasta do kwestii kultury.

Marsz rozpoczął się pod siedzibą zlikwidowanej galerii przy ulicy Jackowskiego 5/7, a następnie przeszedł przez Most Teatralny, ul. Fredry, Plac Wolności i Stary Rynek. Zakończył się pod Urzędem Miasta. Uczestniczyło w niej około 50 osób.

Zdaniem organizatorów marszu budynek, w którym znajduje się galeria, jest wręcz stworzony do działalności artystycznej i kulturalnej. Przed wojną znajdował się tu browar i piwnice winiarskie. Na głębokości 10 metrów są tam wielkie, dwupoziomowe przestrzenie idealne na prowadzenie zajęć związanych z kulturą. W 2007 galerię zamknięto, gdyż Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (właściciel budynku) przyznał, że niezbędne były remonty.

W ubiegłym roku do lokalu weszło Stowarzyszenie Inner Art. Przeprowadzono tam częściową renowację z myślą o reaktywowaniu działalności galerii. Inner Spaces miało się stać nie tylko nową galerią kutluralną, ale też kinem, klubem rowerowym, stołówką wegetariańską, studiem fotograficznym oraz miejscem warsztatów i koncertów.

W 2010 roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przeprowadził konkurs, w wyniku którego podjęto decyzję o przekazaniu całego budynku działającej w mniejszej części restauracji AB-OVO.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro