Reklama

Marsz w obronie Galerii Inner Spaces przeszedł przez Poznań

W poniedziałek z ulicy Jackowskiego ruszyła manifestacja broniąca działalności kulturalnej prowadzonej w działającej od 1992 r Galerii Inner Spaces. W tym roku ZKZL podjął decyzję o przeznaczeniu jej siedziby na restaurację z polską kuchnią. Demonstranci domagali się zmiany podejścia władz miasta do kwestii kultury.

Marsz rozpoczął się pod siedzibą zlikwidowanej galerii przy ulicy Jackowskiego 5/7, a następnie przeszedł przez Most Teatralny, ul. Fredry, Plac Wolności i Stary Rynek. Zakończył się pod Urzędem Miasta. Uczestniczyło w niej około 50 osób.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Zdaniem organizatorów marszu budynek, w którym znajduje się galeria, jest wręcz stworzony do działalności artystycznej i kulturalnej. Przed wojną znajdował się tu browar i piwnice winiarskie. Na głębokości 10 metrów są tam wielkie, dwupoziomowe przestrzenie idealne na prowadzenie zajęć związanych z kulturą. W 2007 galerię zamknięto, gdyż Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (właściciel budynku) przyznał, że niezbędne były remonty.

W ubiegłym roku do lokalu weszło Stowarzyszenie Inner Art. Przeprowadzono tam częściową renowację z myślą o reaktywowaniu działalności galerii. Inner Spaces miało się stać nie tylko nową galerią kutluralną, ale też kinem, klubem rowerowym, stołówką wegetariańską, studiem fotograficznym oraz miejscem warsztatów i koncertów.

W 2010 roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przeprowadził konkurs, w wyniku którego podjęto decyzję o przekazaniu całego budynku działającej w mniejszej części restauracji AB-OVO.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
31.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro