Reklama
Reklama

Targi Książki z... kotem

Choć Światowy Dzień Kota obchodziliśmy 17 lutego, dziś mruczące pupile będą w centrum uwagi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. I to w roli niezwykłej, bo nie na wystawie. To kotom właśnie poświęcono najwięcej uwagi przy przygotowywaniu dzisiejszego programu Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży.

Już od 10.00 w pawilionie nr 5 MTP panuje książkowa i kocia atmosfera. Ci najmłodsi, ale też trochę starsi z pewnością znajdą tu coś dla siebie. W saloniku "U Filemona" do 14 odbywać się będą warsztaty dla dzieci "zabawa z literaturą". Już o 11.30 "U tygrysa" maluchy mogą wziąć udział w kocich grach i zabawach, a także pomalować twarz w tygrysie (i nie tylko) motywy. Następnie wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniach ze znanymi autorami i ilustratorami - m.in. Józefem Wilkoniem, Wiesławem Olszewskim, Izabelą Klebańską i Bohdanem Butenko.

Na zakończenie dzisiejszego dnia targów, o 17 rozpocznie się "Szara godzina", w której znani dorośli będą czytać dzieciom swoje ulubione utwory. Wczoraj "Lokomotywę" Juliana Tuwima czytał Prezydent Poznania - Ryszard Grobelny.

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży odbywają się wraz z Targami Edukacyjnymi. Potrwają do jutra, do godziny 16. Wstęp jest darmowy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro