Reklama
Reklama

Zmiany na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Malta

Dziś w Poznaniu odbyła się konferencja, na której przedstawiono nowy wizerunek festiwalu Malta. Największymi nowościami są z całą pewnością nowa nazwa imprezy - Malta Festival Poznań 2010 oraz fakt, że będzie on dłuższy. Kolejną zmianą jest wprowadzenie tematu przewodniego.

W tym roku festiwal odbędzie się po raz 20, dlatego musi być wyjątkowy. Podczas 9-dniowej imprezy, która rozpocznie się 25 czerwca, nad Jeziorem Maltańskim będzie miało miejsce 150 wydarzeń. Będą to seminaria naukowe, pokazy filmów, spektakle teatralne, występy baletu i koncerty.

Nowa formuła festiwalu pozwoliła na wydłużenie imprezy o trzy dni. To nie koniec nowości - pierwszy raz wydarzenie będzie miało temat przewodni - Idiom. W tym roku bohaterami Idiomu będą Flamandowie. Jak przyznał dyrektor festiwalu, Michał Merczyński, tegoroczny idiom jest wielowymiarowy - mentalny, estetyczny i narodowy. Teatr flamandzki jest uważany za jeden z największych fenomenów w tej dziedzinie kultury w Europie. Festiwal będzie więc doskonałą okazją, by mu się przyjrzeć.

W tym roku impreza rozpocznie się dwugodzinnym koncertem piosenek Jacquesa Brela w Arenie. 6 artystów z 6 europejskich państw (w tym Polski) zaprezentuje tam swoje mini recitale. Wielką Brytanię będzie reperezentował Marc Almond, Belgię Arno Hintjens, Niemcy Dagmar Krause, Włochy Milva, Francję Mouron, a nazwisko wykonawcy z Polski owiane jest tajemnicą. Festiwal zakończy wydarzenie muzyczne o zupełnie innym charakterze: będzie to koncert Izabelii Skrybant z Tercetem Egzotycznym.

Jednak Malta Festival Poznań 2010 to przede wszystkim wydarzenie teatralne. Nie zabraknie więc spektakli flamandzkich, które odbędą się w zamkniętych pomieszczeniach, ale też przedstawień ulicznych.

Organizatorzy podczas konferencji przedstawili też Idiomy dwóch kolejnych festiwali. W 2011 roku będzie to WYKLUCZENIE, a w AZJA I EUROPA. Koszt tegorocznej imprezy to około 10 milionów złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro