Reklama
Reklama

W piątek będzie można oddać krew!

W piątek od samego rana trwać będzie akcja Krewni Euro 2012. Będzie to już trzecia zbiórka krwi dla potrzebujących. Akcja odbędzie się w Sali Białej Urzędu Miasta. Początek o godzinie 8.00.

Krewni Euro zorganizowali tym razem zbiórkę w Urzędzie Miasta. Podczas akcji będzie można oddać krew a także dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji na temat przeszczepów narządów. Obecnie w Polsce obowiązuje prawo, które zakłada domniemaną zgodę przeszczepu. Oznacza to, że w przypadku śmierci danej osoby, lekarze mogą pobrać narządy. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy zmarły za życia wyraził zdecydowany sprzeciw wobec oddawania narządów. Lekarze nie muszą pytać o zgodę rodziny.

Można powiedzieć, że prawo to nie jest egzekwowane w Polsce. Lekarze zazwyczaj pytają rodzinę o zgodę i egzekwują jej wolę. Ponadto, coraz bardziej popularne są tzw. oświadczenia woli. Są to specjalne kartki wielkości dowodu osobistego, na których możemy złożyć wolę przekazania narządów w razie naszej śmierci.

Kartki takie będzie można otrzymać w piątek w Urzędzie Miasta. Akcja zbiórki krwi potrwa od godziny 8.00 do 17.00 w Sali Białej UM.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro