Reklama
Reklama

Mistrzowie lodowej rzeźby jadą na Alaskę

Polscy rzeźbiarze w lodzie jadą na Mistrzostwa Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie. Poznaniacy zmierzą się tam z zespołami z całego świata.

Ice Team Kandulski to czterech doświadczonych artystów, którzy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie. Główna konkurencja trwa 6 dni. Do dyspozycji artyści maja 20 ton lodu. Przy pomocy między innymi pił łańcuchowych z lodu chcą wyczarować postać robiącą bańki mydlane.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ale to nie koniec. Lodowy zespół musi oprócz przygotowania technicznego walczyć warunkami atmosferycznymi. Temperatura spada tam nawet do minus 50 stopni Celsjusza. Rzeźbiarze musza też pokonać swoje lęki, na przykład te związane z wysokością. Szczególnie, jeśli marzą o zwycięstwie.

Nie pozostaje namnic innego tylko trzymać kciuki. Szczególnie, że polska reprezentacja to doświadczeni zawodnicy. Mistrzostwa Świata w Artystycznym Rzeźbieniu w Lodzie rozpoczynają się już 28 lutego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro