Reklama

Kino Malta do likwidacji do połowy roku

Los studyjnego kina przy ul. Filipińskiej 5 jest przesądzony: - Budynek w całości, łącznie z Kinem Malta, jest przeznaczony dla Katedralnej Szkoły Chóralnej. - powiedział telewizji WTK ks. Henryk Nowak, ekonom archidiecezji poznańskiej. Remont ma się rozpocząć jeszcze w pierwszym półroczu 2010 r.

Ks. Henryk Nowak, ekonom archidiecezji poznańskiej: - W stosunku do budynku na Filipińskiej plany już są wykonane. Będziemy w najbliższym czasie prowadzić prace remontowe. Budynek w całości, łącznie z Kinem Malta, jest przeznaczony dla Katedralnej Szkoły Chóralnej. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowania odpowiednich dokumentów do przetargu i myślę, że prace powinny jeszcze pod koniec pierwszej połowy tego roku się rozpocząć.

Jak się dowiedzieli nieoficjalnie reporterzy WTK, właściciele Kina Malta nie dziwią się poznańskiej kurii, że ta chce rozporządzać swoim budynkiem. Żałują jednak, że miasto, które zabiega o wielkie imprezy kulturalne, takie jak Camerimage albo wydarzenia związane ze staniem się Europejską Stolicą Kultury 2016, w tym samym czasie nie troszczy się o małe, klimatyczne kina studyjne, które dodają Poznaniowi kolorytu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro