Reklama
Reklama

Kino Malta do likwidacji do połowy roku

Los studyjnego kina przy ul. Filipińskiej 5 jest przesądzony: - Budynek w całości, łącznie z Kinem Malta, jest przeznaczony dla Katedralnej Szkoły Chóralnej. - powiedział telewizji WTK ks. Henryk Nowak, ekonom archidiecezji poznańskiej. Remont ma się rozpocząć jeszcze w pierwszym półroczu 2010 r.

Ks. Henryk Nowak, ekonom archidiecezji poznańskiej: - W stosunku do budynku na Filipińskiej plany już są wykonane. Będziemy w najbliższym czasie prowadzić prace remontowe. Budynek w całości, łącznie z Kinem Malta, jest przeznaczony dla Katedralnej Szkoły Chóralnej. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowania odpowiednich dokumentów do przetargu i myślę, że prace powinny jeszcze pod koniec pierwszej połowy tego roku się rozpocząć.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak się dowiedzieli nieoficjalnie reporterzy WTK, właściciele Kina Malta nie dziwią się poznańskiej kurii, że ta chce rozporządzać swoim budynkiem. Żałują jednak, że miasto, które zabiega o wielkie imprezy kulturalne, takie jak Camerimage albo wydarzenia związane ze staniem się Europejską Stolicą Kultury 2016, w tym samym czasie nie troszczy się o małe, klimatyczne kina studyjne, które dodają Poznaniowi kolorytu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro