Reklama
Reklama

Fałszywi przedstawiciele kablówki krążą po domach

W sobotę informowaliśmy, że po poznańskich domach chodzą oszuści, którzy podają się za pracowników telewizji. Obiecywali rozwiązanie umowy z kablówką i chcieli kilkaset złotych na, jak mówili, nowy dekoder. Odwiedzili co najmniej kilkanaście mieszkań na Garbarach i Św. Marcinie. Sytuacja powtórzyła się również dziś. Oszuści podają się już nie tylko za przedstawicieli INEI, ale też innych dostawców telewizji kablowej i cyfrowej.

Oszuści odwiedzili kamienice na Garbarach w piątek około południa. Wchodzili bez problemu, dzwoniąc do drzwi. Dwóch młodych mężczyzn podawało się za pracowników telewizji. Mieszkańcom odwiedzanych domów dawali do podpisania podejrzane dokumenty. Chcieli pieniędzy jako zaliczki na nowy dekoder. Mężczyźni obiecywali też rozwiązanie umowy z kablówką. Oszustów spłoszyła jedna z mieszkanek kamienicy, która zagroziła telefonem na policję.

Sytuacja powtórzyła się dziś. Oszuści pojawili się na ul. Święty Marcin i tym razem podawali się za przedstawicieli różnych dostawców telewizji, nie tylko INEI. Wchodzili do mieszkań, oglądali dekodery i jednoznacznie stwierdzali, że należy je wymienić na nowe. Chcieli za to oczywiście pieniędzy.

Wszelkie podejrzane sytuacje i zachowania, bądź bezpodstawne powoływanie się na Spółkę INEA należy zgłaszać na naszą infolinię 061 222 22 22. Nieproszonym gościom warto też dobrze się przyjrzeć, a ich wizytę zgłosić policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro