Reklama
Reklama

Ostatnia sobota karnawału

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Ten weekend to nie tylko Walentynki. Powoli kończy się karnawał. Jako, że jego ostatni dzień, Podkoziołek, przypada według ludowej tradycji w zapustny wtorek, w środku tygodnia, sobota 13 lutego zostanie wybrana przez wielu poznaniaków jako dzień hucznej imprezy. Przeglądamy, co dziś mają do wyboru.

Ktoś na forum Epoznan.pl zauważył, że dobrze, iż Walentynki nie przypadają w sobotę, ponieważ znalezienie wówczas wolnego stolika w poznańskim pubie graniczyłoby z cudem. Tymczasem poznańskie kluby, pamiętając o tym, że większość ich gości musi wstać trzeźwa i wypoczęta w poniedziałek rano do pracy, szkoły lub na uczelnię, w większości organizują święto zakochanych właśnie dzisiaj. To, że na brak gości nie mogą dziś narzekać, nie oznacza wcale, że ustały w walce o klientów. Wręcz przeciwnie. Prześcigają się w organizatorskich talentach i inwencji w nazywaniu swoich dzisiejszych zabaw.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na imprezie "I love Ed Rush" w klubie Eskulap wystąpi brytyjska gwiazda drum’n’bass wymieniona już w tytule oraz kilku polskich artystów. "Święto Miłości oraz ostatnią sobotę kończącą karnawałowe szaleństwo" w ramach jednej imprezy łączy dziś także klub Terytorium. Oczywiście dominować będzie tam muzyka taneczna. Klub Czekolada swoją sobotnią zabawę nazywa już bez ogródek po prostu "Walentynki", a SQ "Kocham nie kocham - Hed Kandi Night".

Uwielbiany przez starszą generację młodych poznaniaków klub Ekwador w Manieczkach odważnie odcina się od walerntynkowego trendu, zapraszając swoich bywalców na "Trance Xplosion". Być może niektóre dyskoteki takich sformułowań jak "peace", "love" i tym podobnych, wcale nie muszą już umieszczać na zaproszeniach. Na grupie docelowej w tytule imprezy koncentruje się Zeppelin Hall organizując "Special Party For Young People". Tymczasem Brooklyn Bridge Club zaprasza na imprezę, której nazwy zacytować na portalu niestety nie możemy.

Do bardziej tradycyjnych, karnawałowych skojarzeń powracają Fantasy Park, który zaprasza poznaniaków na swoje "Maskarada Party" oraz Blue Note organizujący "Karnawałowe Ostatki". Nazwa imprezy "Killout entertainment" w Café Mięsna tym osobom, które rzadko do niej zaglądają, zdaje się nie mówić absolutnie nic. Zagra Syntax Error.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro