Reklama

Konsultacje społeczne nad zagospodarowaniem fragmentów starówki

We wtorek o godz. 17.00 w Muzeum Archeologicznym odbędzie się I etap konsultacji społecznych w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów wokół starówki. Chodzi m.in. o słynną budkę z kurczakami przy Kupcu Poznańskim oraz pustą działkę przy skrzyżowaniu ulic Szewskiej i Dominikańskiej.

I etap konsultacji społecznych w sprawie mpzp dla czterech obszarów znajdujących w obrębie Osiedla Starówka odbędzie się dziś o godz. 17.00. Konsultacje będą się odbywać w budynku Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 w Poznaniu. Wszyscy chętni do wysłuchania planów wobec działek i zabrania głosu w ich sprawie są zaproszeni do sali dydaktycznej Muzeum na parterze. Odbędzie się tam spotkanie z przedstawicielami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Cztery obszary, o których miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego będzie toczyła się dyskusja, znajdują się w obrębie administracyjnym Rady Osiedla Starówka. Są to: "Plac Kolegiacki - ulica Wodna", "Dominikańska - Szewska", "Szkolna - Kozia - Wrocławska", a także "U zbiegu placu Wiosny Ludów i ulicy Podgórnej" w Poznaniu.

Cel wtorkowego spotkania to omówienie uwarunkowań i założeń do projektów wyżej wymienionych mpzp, a także zebranie sugestii dotyczących wymienionych obszarów od zainteresowanych osób. Projektanci MPU zapewniają, że wszystkie wniesione uwagi i opinie mieszkańców będą rozpatrywane podczas tworzenia planów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro