Reklama
Reklama

Poświęcenie przychodni na Ostrowie Tumskim

11 lutego to światowy dzień chorego. Z tej okazji została poświęcona nowa przychodnia na Ostrowie Tumskim, przy ul. Zagórze 17. Dokonał tego abp. Gądecki. Lekarze w nowej przychodni pracują od listopada 2009 r.

Trudno jest znaleźć miejsce w Poznaniu, gdzie łatwiej spotkać kapłana, niż na Ostrowie Tumskim. W czwartek została tam poświęcona nowa przychodnia. Dokonał tego osobiście abp. Gądecki. Chociaż lekarze pracują w przychodni na ul. Zagórze już od listopada 2009 r., pretekstem do poczekania z uroczystością poświęcenia na 11 lutego był obchodzony w czwartek światowy dzień chorego.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


W przychodni na ul. Zagórze pracują Zakłady Opieki Zdrowotnej, które przeniosły się tam do niedawno wyremontowanej kamienicy z pobliskiej Śródki. W ich starej lokalizacji została już tylko apteka. Na Ostrowie Tumskim przyjmuje dziś trzech lekarzy rodzinnych, w tym jeden pediatra. Jest też gabinet stomatologiczny i Zakład Opieki Zdrowotnej pielęgniarek środowiskowych.

Światowy dzień chorego to święto ustanowione 13 maja 1992 r. przez papieża Jana Pawła II. Papież Polak wybrał ten dzień na ogłoszenie święta, ponieważ była to 11. rocznica zamachu na jego życie oraz 75. rocznica objawień maryjnych w portugalskiej Fatimie. Kościół katolicki obchodzi światowy dzień chorego 11 lutego, kiedy to w jego tradycji wspomina się pierwsze objawienie Maryi we francuskim Lourdes.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro