Reklama
Reklama

Kierowcy mogą nauczyć się prowadzenia pojazdu zimą

fot. Norbert
fot. Norbert

Kolejne zimowe szkolenie dla kierowców przygotował Automobilklub Wielkopolski. Ćwiczenia hamowania i bezpiecznego pokonywania zakrętów na śliskiej nawierzchni odbędą się zarówno w dni robocze jak i weekendy na Torze Poznań.

Pokonywanie samochodem zasypanych śniegiem ulic dla wielu kierowców to prawdziwa sztuka. Nie wszyscy posiadają wystarczające umiejętności, które pozwoliłyby na bezpieczny dojazd do celu. W konsekwencji kierowcy Ci stwarzają zagrożenie na drodze zarówno dla siebie jak i innych.

Zimowe Bezpieczne Ćwiczenia obejmują naukę odpowiedniego hamowania oraz bezpiecznego pokonywania zakrętów na śliskiej nawierzchni. Ćwiczenia dla jednej grupy trwają dwie godziny. Instruktorem i koordynatorem programu jest kierowca rajdowy i wyścigowy Tomasz Płaczek.

Automobilklub Wielkopolski proponuje dwa cykle czasowe: od godziny 8.45 do 10.45 oraz 11.15 do 13.15. Aby zgłosić się na ćwiczenia wystarczy zarezerwować odpowiedni termin pod numerem telefonu komórkowego 665 799 883 lub pod adresem [email protected]. Koszt kursu dla jednej osoby wynosi 30 zł.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro