Reklama
Reklama

Oszukiwali przy kredytach, grozi im 5 lat

Poznańska policja zatrzymała kobietę, która poświadczyła nieprawdę w dokumentach potrzebnych do uzyskania kredytów bankowych. Aresztowano też mężczyznę, który chciał za pomocą jej działań wziąć pożyczkę.

Dwójka podejrzanych o oszustwa przy procedurze pozyskiwania kredytu została wyśledzona przez wydział do walki z przestępczością gospodarczą poznańskiej policji. Nad kobietą ciąży podejrzenie potwierdzenia nieprawdziwych informacji w dokumentach. Mężczyznę aresztowano pod zarzutem korzystania z tych dokumentów.

Nieprawdziwe informacje dotyczyły poświadczenia o zatrudnieniu. Mężczyzna przedstawił je w banku, w którym się starał o 18 tys. zł kredytu. Zatrzymano go dwa dni temu. Wkrótce policja dotarła i do kobiety, która poświadczyła niezgodnie z prawdą, że człowiek ten pracuje w jej firmie w Poznaniu.

Okazało się, że może ona mieć na koncie więcej podobnych oszustw, a zatrzymany mężczyzna był tylko jedną z osób, która skorzystała z jej usług. Policja informuje o kilku podobnych przypadkach w które jest ona zamieszana. Suma pozyskanych przez oszustów pożyczek bankowych sięga w sumie 100 tys. zł. Policja wciąż ustala, ile banków mogło zostać w procederze oszukanych. Zatrzymanym osobom grozi po 5 lat więzienia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro