Reklama
Reklama

Bezrobotni będą wykonywać drobne prace zlecone przez ZKZL

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Rusza nowa forma pomocy dla osób bezrobotnych, które nie płacą czynszu. Osoby, którym pomaga Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będą mogli przystąpić do spółdzielni socjalnej, za pomocą której łatwiej będzie im znaleźć zatrudnienie. Pracę mają mieć zagwarantowane przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Głównym celem opracowanego działania ma być zmotywowanie osób bezrobotnych do podjęcia działań zarobkowych, wsparcie w deficytach oraz pomoc w kształtowaniu nowych umiejętności społecznych. Jak podkreśla Lidia Leońska, rzecznik MOPR, Organizacje, które realizują projekt, chcą uzdrowić sytuację socjalną rodziny i wypchnąć ją na rynek pracy.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


W tym celu powstaną Centra Integracji Społecznej działające przy MOPR. Aby powstała spółdzielnia musi się do niej przyłączyć minimum pięć osób. W projekcie przewidziane zostało stworzenie spółdzielni naprawczych. Zrzeszeni w niej ludzie będą wykonywać drobne prace naprawcze i porządkowe w budynkach miejskich, które są nadzorowane przez ZKZL. Jak podkreśla Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL, prace, które będą wykonywane przez członków spółdzielni to drobne awarie i prace konserwatorskie. Nie są one objęte prawem zamówień publicznych, więc nie będzie trzeba rozpisywać na nie przetargu. Uzyskany w wyniku wykonywanych prac dochód, pracownicy będą mogli wykorzystać na zapłatę czynszu.


Inicjatywa jest skierowana do osób, które są zadłużone w płaceniu czynszu na kwotę większą niż 10 tysięcy złotych. To właśnie tym lokatorom kamienic najszybciej grozi wypowiedzenie umowy najmu. Projekt powstał z inicjatywy dyrektora ZKZL Jarosława Pucka, przy współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych oraz MOPR.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro