Reklama
Reklama

Trzy tygodnie bez kanalizacji w budynku przy Roboczej

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Roboczej 47 od trzech tygodni żyją bez toalety. Przyczyną są zamarznięte rury. Z tego powodu jedyna w budynku ubikacja jest nieczynna. Mieszkańcy muszą zmagać się także z brakiem wody.

Mieszkańcy kamienicy swoje fizjologiczne potrzeby muszą załatwiać w domu. Potem wyrzucają je do śmietnika. Sytuacja jest dramatyczna, bowiem trwa już od trzech tygodni. Z powodów mrozów zamarzła bowiem jedna z głównych rur. Spowodowało to zablokowanie dostępu wody do mieszkań i wspomniane już uszkodzenie kanalizacji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zrozpaczeni mieszkańcy próbowali uporać się z problemem na własną rękę i udrożnić kanalizację. Kilkukrotnie interweniowali też w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej, które administruje budynkiem. Administrator niewiele jednak może zrobić, gdyż wszelkie naprawy leżą w rękach właściciela budynku. Dopiero po interwencji dziennikarzy Pulsu Dnia, na miejscu pojawili się pracownicy techniczni, którzy zaczęli ogrzewać palnikiem rury.

Kamienica przy ulicy Roboczej została przeznaczona do rozbiórki ze względu na zły stan techniczny. Taką decyzję podjęła Inspekcja Nadzoru Budowlanego. Mieszkańcy domagają się postawienia przenośnej toalety na podwórku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro