Reklama
Reklama

Tramwaje wróciły do tunelu na Franowo. Na peronach brud, wiszą kable, winda nie działa

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

A miało być inaczej.

Zaledwie w piątek pisaliśmy na epoznan.pl o dobiegającym końca remoncie prowadzonym od tygodni w tunelu trasy tramwajowej na Franowo. Jakiś czas temu zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego, czy remont będzie okazją do sprzątania przystanków zlokalizowanych w tunelu. A z czystością jest tu regularnie problem.

- Sprzątanie przystanków odbędzie się po zakończeniu prac remontowych. Ponadto informujemy, że, jak wszystkie przystanki, również te w tunelu, są sprzątane każdego dnia, a dwa razy w tygodniu schody i powierzchnie platform są myte - przekazał nam Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Nadzieje na to, że perony przystankowe będą czyste, okazały się płonne. Do naszej redakcji dotarły dziś zdjęcia z jednego z przystanków w tunelu. - Dziś oddane do użytku, wiszące kable, awaria windy. Dobrze, że tramwaje jeżdżą - napisała Czytelniczka. - Smutny widok, może w weekend umyją, ale dziś wygląda tragicznie - dodaje.

Czy faktycznie odbędzie się tu zapowiadane mycie? Okaże się wkrótce. Na pewno będziemy wracać do tego tematu.