Reklama
Reklama

Szykuje się duża inwestycja w podpoznańskiej miejscowości. Będzie miała kilka funkcji

fot. Gmina Komorniki
fot. Gmina Komorniki

To między innymi lodowisko.

W Plewiskach powstanie całoroczne lodowisko i rolkowisko. Gmina Komorniki pozyskała na realizację inwestycji 36,7 proc. środków w ramach Programu Budowy Lodowisk Ministerstwa Sportu i Turystyki. Umowa na realizację przedsięwzięcia została już podpisana.

"Powstanie zadaszona hala z dachem łukowym - ze ścianami bocznymi podnoszonymi w sezonie letnim dla lepszej wentylacji. Zimą: tafla lodowa z nowoczesnym systemem mrożenia, pozwalającym na jazdę nawet przy temperaturze +15 C! Latem: lodowisko zmieni się w rolkowisko lub boisko wielofunkcyjne dla 80-100 osób. Pełne zaplecze: wypożyczalnia z ostrzalnią łyżew, szatnie dla min. 200 osób, toalety oraz nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie. Infrastruktura towarzysząca: parkingi, chodniki, ogrodzenie oraz garaż dla rolby" - informują urzędnicy z Komornik.

"Pełna dostępność: obiekt zostanie całkowicie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami (parterowa konstrukcja, odpowiednie toalety oraz specjalne sanie lodowe dla osób na wózkach). Zrealizowany w przyszłości obiekt przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli" -
dodają.

W planach są zajęcia z nauki jazdy na łyżwach, treningi, wydarzenia rodzinne oraz zawody. Latem obiekt będzie zamieniał się w rolkowisko, na którym będzie można bawić się podczas popularnych rolodisco.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu