Reklama
Reklama

Walentynki: obchodzimy czy bojkotujemy?

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

W niedzielę, 14 lutego będziemy obchodzić Dzień Świętego Walentego. Jedni ze święta się cieszą, inni z wielką rezerwą oglądają czerwone serduszka na sklepowych wystawach. Czy będziesz obchodzić Walentynki?

Każdego roku w Walentynki restauracje, kawiarnie, teatry i kina wypełniają się zakochanymi parami. Ci, którzy jeszcze nie zarezerwowali stolika, muszą się spieszyć. Większość z nich zamówiono już w połowie stycznia. Dlaczego? Po to, by 14 lutego nie stać na mrozie czekając na wolne miejsce w restauracji.

Kolacja przy świecach nie jest jedynym rozwiązaniem na walentynkowy wieczór. Wielu mieszkańców Poznania wybierze się do kina. Kino Rialto zaprasza wszystkich kinomaniaków 13 i 14 lutego na pokazy "Kołysanki" - nowej produkcji Juliusza Machulskiego. Przygotowano specjalną promocję - za bilet dla dwóch osób zapłacimy 25 złotych (trzeba je jednak kupić w przedsprzedaży - do 12 lutego włącznie). W Walentynki ceny będą normalne, ale do każdego biletu dołączona zostanie walentynkowa czekoladka.

Trochę wcześniej, bo już 12 lutego, odbędzie się Zakochany Maraton Velvet w Multikinie. Punktualnie o 22 rozpocznie się pokaz serii filmów: będą to "Przypadkowy mąż", premierowo "Walentynki", oraz "Ja Cię kocham, a Ty z nim". Za bilety zapłacimy 29 złotych.

Miłośnicy muzyki wybiorą się z pewnością do Teatru Muzycznego. Tam o godzinie 17 odbędzie się Zakochany koncert, podczas którego m.in. soliści, chór i balet będą wprawiać widzów w romantyczny nastrój. Fani muzyki tanecznej również nie mogą narzekać - w wielu klubach już od najbliższego czwartku organizowane będą imprezy walentynkowe, które mają być wyjątkowo huczne, gdyż zbiegają się z ostatnim weekendem karnawału.

Wielu mieszkańców naszego miasta przyznaje, że Walentynki spędzi w domu. Ostatecznie, jeśli jesteśmy naprawdę zakochani, Walentynki powinniśmy obchodzić 365 dni w roku!

Czy będziesz obchodzić w tym roku Walentynki?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro